Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs plastyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych działających w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa do udziału w konkursie plastycznym „Las skarbem przyrody” XV edycja – 2024. Mile widziani są zarówno stali bywalcy jak i szkoły, które nie brały udziału w poprzednich edycjach.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości dzieci w zakresie odpowiedzialnego korzystania z lasu, wyeliminowanie lub ograniczenie niepożądanych zachowań takich jak zaśmiecanie, dewastacje czy nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

W terminie do 22 kwietnia oczekujemy na zgłoszenia szkół (maksymalnie 9 prac indywidualnych), a do 14 maja na gotowe prace. Przy dużym zainteresowaniu ze strony uczniów najlepsze prace należy wyłonić na etapie wewnątrz szkolnym. Na szczeblu nadleśnictwa będą one oceniane przez komisję konkursowa w 3 kategoriach wiekowych:

I kategoria – klasy 0-2

II kategoria klasy 3-5

III kategoria klasy 6-8.

W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną miejsca od 1 do 3 oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Poniżej zamieszczamy regulamin wraz z załącznikami do pobrania z prośbą o przestrzeganie zawartych w nim terminów i postanowień.