Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs plastyczny "Las skarbem przyrody" XI edycja - 2020

   Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych działających w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa do udziału w konkursie plastycznym „Las skarbem przyrody” XI edycja – 2020. Mile widziani są zarówno stali bywalcy jak i szkoły, które nie brały udziału w poprzednich edycjach.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości dzieci w zakresie odpowiedzialnego korzystania z lasu, wyeliminowanie lub ograniczenie niepożądanych zachowań takich jak zaśmiecanie, dewastacje czy nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

W terminie do 15 maja oczekujemy na zgłoszenia szkół ( maksymalnie 6 prac indywidualnych), a do 1 czerwca na gotowe prace. Przy dużym zainteresowaniu ze strony uczniów najlepsze prace należy wyłonić na etapie wewnątrz szkolnym. Na szczeblu nadleśnictwa będą one oceniane przez komisję konkursowa w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy 0-3, II kategoria klasy 4-8.

W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną miejsca od 1 do 3 oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Poniżej zamieszczamy regulamin wraz z załącznikami do pobrania z prośbą o przestrzeganie zawartych w nim terminów i postanowień.